Poradnik komputerowy

Poradnik komputerowy jest tworzony, aby nasi klienci mogli bezpiecznie korzystać z komputera, poznać problemy, które mogą zaistnieć, ewentualnie zdiagnozować już powstałą usterkę.
Mamy nadzieję, że poniższe artykuły pomogą państwu usystematyzować swoją wiedzę informatyczną i pozwolą bardziej świadomie korzystać z komputera.


Reinstalacja systemu (popularnie nazywana "formatem")

Czasami gdy uszkodzeniu ulega system operacyjny, naprawa go staje się nieopłacalna. Przywrócenie Windows'a do stanu używalności, często może trwać dużo dłużej, niż jego ponowna instalacja.

Korzystanie z programów antywirusowych

Programy antywirusowe tworzone są w celu uchronienia nas przed potencjalnymi, lecz jak najbardziej realnymi zagrożeniami.

Drukarka w sieci

Nie wiele osób wie, że pracując w sieci lokalnej można drukować na jednej drukarce z wielu komputerów. Z funkcji tej można korzystać nawet na komputerach podłączonych do sieci bezprzewodowo.

Konserwacja laptopa czyli o kurzu w laptopie

Ceny laptopów nieustannie maleją. Dzisiaj wiele osób częściej wybiera laptopa niż komputer stacjonarny. Daje nam on, bowiem większą mobilność, możemy zabrać go ze sobą do pracy lub w podróż. Jednak to co jest jego wielką zaletą, czyli niewielkie rozmiary, jest też jego wadą.

Awaria dysku twardego? Jak się przed nią ustrzec?

Często spotykanym ostatnio problemem z komputerami naszych klientów są awarie dysków twardych. Ta usterka najczęściej występuje wśród użytkowników laptopów. Dlaczego dyski twarde się psują? Jak ustrzec się przed skutkami awarii tego podzespołu?